top of page

Gizlilik Sözleşmesi

Üyelik Bilgilerinin Gizliliği ve Güvenliği

Pia Dan. Org. Tur. Teks. Tic. Ltd. Şti, alıcının üye olmak için siteye girmiş olduğu tüm bilgileri 3. parti firma veya kişilerle paylaşmayacağını taahhüt eder.

Satıcı bazı dönemlerde müşterilerine ve üyelerine kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon bilgileri gönderebilir. Üyeler bu gibi bilgileri alıp almama konusunda her türlü seçimi üye olurken yapabilmekte ve sonrasında üye girişi yaptıktan sonra hesap bilgileri bölümünden bu seçim değiştirilebilmektedir.

Üye olurken verilen tüm bilgiler, sadece alıcı tarafından görüntülenebilir ve değiştirilebilir. Üye giriş bilgilerinin alıcı tarafından güvenli oluşturulması ve başkaları ile paylaşılmaması durumunda, üçüncü şahısların bu bilgilere satıcı kanalıyla ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Bu amaçla, üyelik işlemleri sırasında 2048 bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir. Bu sistem kırılması mümkün olmayan bir uluslararası bir şifreleme standardıdır.

Kredi Kartı Güvenliği

Satıcı, site üzerinden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmakla yükümlüdür. Alıcının kredi kartı bilgileri hiçbir şekilde sistem üzerinde saklanmamaktadır.

 

Web sitesine girildiğinde tarayıcını alt kısmında yer alan anahtar / kilit simgesi, sitenin güvenli olduğuna ve girilen tüm bilgilerin şifrelenerek korunduğuna işaret eder. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve alıcının verdiği talimatlar doğrultusunda kullanılır. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler web sitesinden bağımsız olarak TrustSafe tarafından 2048 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaştırılır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi satıcı tarafından görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi mümkün değildir.

Online olarak kredi kartı ile verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin güvenilirliği satıcı tarafından kredi kartları sahtekarlığına karşı denetlenmektedir. Bu yüzden, site üzerinden ilk defa sipariş veren alıcıların siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal ve adres/telefon bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gereklidir. Bu bilgilerin kontrolü için gerekirse kredi kartı sahibi müşteri ile veya ilgili banka ile irtibata geçilmektedir.

E-posta Güvenliği

Genel güvenlik kuralları çerçevesinde, alıcının herhangi bir siparişi ile ilgili olarak göndereceği e-posta, yapacağı WhatsApp yazışmaları ya da telefon görüşmeleri üzerinden kredi kartı numarası veya şifrelerini hiçbir şartta paylaşmaması gerekmektedir. Satıcı aktarılan bu bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edememektedir.

bottom of page